Zielona Szkoła – klasy piąte [ZDJĘCIA]

16 września 2019

W tym roku podczas stacjonarnej zielonej szkoły uczniowie klas 5 MSP Paderewski brali aktywny udział w wielu różnorodnych zajęciach skupionych wokół tematu: „Człowiek w kontekście zmian klimatycznych”.

Podczas nocowania w szkole dzieci grały w grę fabularną dotyczącą wody w różnych ujęciach – np. geograficznym, biologicznym czy polonistycznym.

Uczniowie klas 5 byli także na wycieczce w Wojciechowie, gdzie stali się uczestnikami naukowej przygody. Zostali zaproszeni w podróż do odległej przeszłości i na krańce wszechświata. Podczas lekcji muzealnej obejrzeli bogatą kolekcję minerałów, skamieniałości i meteorytów, dowiedzieli się, jak jest zbudowana Ziemia. Wiele eksponatów można było dotknąć i obejrzeć z bliska. Dodatkowo uczniowie zobaczyli erupcję wulkanu i zdobyli „bogactwo” podczas płukania złota.

Edukacyjna gra terenowa była dla uczestników ciekawym doświadczeniem. Posługując się mapą, uczniowie dotarli do wapiennej jaskini, w której odnaleźli prawdziwą skrzynię skarbów. Po aktywnym spędzeniu czasu na łonie natury prawdziwą gratką było ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Podczas zielonej szkoły dzieci uczestniczyły również w warsztatach wprowadzających do programu MYP oraz warsztatach o niepełnosprawności i samorządności. Dodatkową atrakcją były liczne zajęcia sportowe, które uczyły pracy współpracy w grupie.