Zielona Szkoła w Nadrzeczu – klasy 2 i 3

14 września 2022

Klasy 2 i 3 spędziły Zieloną Szkołę w malowniczym zajeździe, w miejscowości skrytej w lesie – Nadrzeczu. Głównym tematem wyjazdu było hasło Be an Awesome Team i warsztaty dotyczące życzliwego odczytywania intencji innych osób.

 

Wychowawczynie przeprowadziły warsztaty z życzliwości, w czasie których dzieci dyskutowały na temat życzliwych zachowań i tworzyły w zespołach piękne wizualne reprezentacje tej cechy. Uczniowie dostawali też małe misje przez cały czas wyjazdu, np. powiedzieć cztery życzliwe zdania do osób, ale nie komplementując ich wyglądu.

Uczniowie brali aktywny udział w każdej zorganizowanej zabawie. Wśród atrakcji były m.in. zabawy w grupach na dmuchańcach. W czasie gry w „ludzkie piłkarzyki”, dzieci poruszały się po dmuchanym boisku do piłki nożnej, rozgrywając mecze w drużynach. Zabawa „Nie spadnij z byka” polegała na tym, że to uczniowie ciągnęli za liny, podczas gdy jedno dziecko siedzące na byku musiało się jak najdłużej utrzymać. Kolejną atrakcją były walki dmuchanymi mieczami.

W czasie Zielonej Szkoły zorganizowaliśmy również zwariowaną olimpiadę sportową, integrującą wszystkie klasy. Wśród dyscyplin były m.in. chodzenie na szczudłach, skakanie w workach, noszenie się w workach, a także wiele innych. Z kolei w czasie zabawy w Łowców Skarbów, dzieci szukały zagadek schowanych po całym obiekcie. Każda kolejna rozwikłana zagadka gwarantowała im zdobycie punktów. Na Zielonej Szkole nie zabrakło też wieczornej dyskoteki.

W czasie tych zabaw uczniowie nie tylko zintegrowali się, ale ćwiczyli też koordynację ruchową, zdolność logicznego myślenia i rozwijali umiejętność współpracy.

 

 

Współpraca: