Sukcesy

Największym sukcesem Szkoły Podstawowej Paderewski jest integracja społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i nauczycieli.

Społeczność szkolna bierze udział w szkolnych uroczystościach takich jak wigilia czy Sportowy Turniej Rodzin Paderiada, a także w akcjach charytatywnych, zwłaszcza w Szlachetnej paczce. Wśród wielu innych licznych sukcesów w roku szkolnym 2015/2016, nagrodzonych medalami, miejscami na podium czy tytułami laureata, pragniemy szczególnie podkreślić:

Osiągnięcia naukowe:
  • II wynik w Lublinie ze sprawdzianu szóstoklasisty: średnia z j. polskiego – 84%, z matematyki – 77%, z j. angielskiego – 96%
  • pięcioro laureatów konkursów przedmiotowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
  • II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Big Challenge 2016
  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego Master of English
  • I miejsce w Jesiennym Rajdzie Rowerowym Nałęcz zorganizowanym przez Poleski Park Narodowy.
Osiągnięcia artystyczne:
  • Srebrny Dyplom w XI Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Inspirados por Espana
  • laureatka XIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej
  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Cztery pory roku – barwy zimy, zorganizowanym przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury
  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Rozśpiewane Zoo
Osiągnięcia sportowe:
  • Mistrzostwo Lublina w Turnieju Ligi Orlika Młodszego rocznik 2006
  • Mistrzostwo Polski w zapasach w ramach akcji Zapasy w każdej szkole pod patronatem Andrzeja Suprona