Kompetentna kadra Paderewskiego w Europie

30 lipca 2017

Kolejne nauczycielki Międzynarodowych Szkół Paderewski uczestniczyły w kursie językowym od 17.07 do 29.07. w Oksfordzie w ramach projektu „Wzrost kompetencji pedagogicznych i organizacyjnych kadry Prywatnego Gimnazjum im. I. J. Paderewskiego w Lublinie” realizowanego w ramach programu operacyjnego wiedza edukacja rozwój, oś IV innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa działanie: 4.2 programy mobilności ponadnarodowej”.

Zajęcia trwały od godziny 9:00 z godzinną przerwą na lunch do godziny 16:00. Część poranna koncentrowała się na doskonaleniu czytania, pisania oraz słuchania z wykorzystaniem gramatyki, natomiast zajęcia popołudniowe poświęcone były konwersacjom. Każdy dzień sprzyjał nawiązywaniu nowych kontaktów w grupach językowych, poznawaniu różnic kulturowych osób z Włoch, Hiszpanii, Belgii, Tajlandii oraz Japonii.

Zakwaterowanie nauczycielek u rodzin umożliwiło stały kontakt z językiem angielskim, praktyczne zastosowanie w codziennej komunikacji oraz poznania zwyczajów i tradycji rodzin brytyjskich.

Zajęcia w szkole to nie wszystko. Dodatkowo wieczorem trzeba było odrobić pracę domową, a na koniec każdego tygodnia napisać test podsumowujący nabytą wiedzę i umiejętności.

Nauczycielki uczestniczyły w wyjściu dydaktycznym po Oksfordzie zorganizowanym przez szkołę Oksford Lake School, zwiedziły gmachy poszczególnych collegiów, które zajmują niemal całe centrum miasta oraz Muzeum Historii Nauki. W czasie wolnym w weekend wybrały się samodzielnie w angielską pogodę do zamku królewskiego w Windsorze. Posiadłość Królowej Elżbiety II zaskoczyła swoim ogromem. Duże wrażenie wywarła St Georges’s Chapel oraz zmiana warty gwardii Królowej. Komnaty bogate w dzieła sztuki przyciągają wielu turystów.

Kolejną propozycją szkoły był wyjazd wraz z uczestnikami kursu do Londynu. Szczególną uwagę poza charakterystycznymi obiektami dla stolicy, przyciągnęła wystawa dzieł sztuki znanych malarzy, takich jak van Gogh, Rembrandt, Rubens, Monet, Cezanne czy Canaletto w National Gallery. Spacerując po mieście wzdłuż Tamizy nauczycielki podziwiały pomnik poległych polskich żołnierzy w bitwie o Anglię.

Zdobyta wiedza i doświadczenie oraz poznane formy i metody nauczania na pewno przełożą się na urozmaicenie prowadzonych lekcji w naszej szkole.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Katarzyna Trojak & Magdalena Kosior-Szychiewicz

Nasze certyfikaty: