Prezentacja Zespołowych Projektów Edukacyjnych [ZDJĘCIA]

19 czerwca 2019

W dniach 6-7 czerwca uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum prezentowali na auli szkoły przygotowane przez siebie Zespołowe Projekty Edukacyjne, będące jednocześnie projektami społecznymi w ramach międzynarodowego programu IB Middle Years Programme.

Łącznie zespoły zaprezentowały 14 świetnych i ciekawych projektów o różnorodnej tematyce, np: „Organizacja Dnia Sportu dla uczniów szkoły podstawowej”, „Jak można ciekawie spędzić czas wolny w Lublinie – przewodnik”, „Jak fizyka działa w sporcie?”, „Zbiórka darów dla dzieci ze szkoły w Kwademie”, „Jak uczyć się efektywnie – warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej” i wiele innych…

Wydarzenie to okazało się idealną okazją do podsumowania całorocznych zmagań i wyrażenia podziękowań opiekunom. Pod koniec każdego dnia na skrzynki mailowe uczniów została wysłana ankieta ewaluacyjna z kilkoma pytaniami, a jej końcowe wyniki przedstawione zostały po zakończeniu prezentacji. Pomogły one prezentującym w ewaluacji swoich działań, wyłoniono także najbardziej interesujący projekt spośród wszystkich prezentowanych.

Realizacja i prezentacja projektów z całą pewnością przyczyniły się do rzetelnego ocenienia swojej pracy przez uczniów klas trzecich oraz pomogły w rozwijaniu umiejętności współpracy w zespole oraz wystąpień publicznych, jakże ważnych w dzisiejszym świecie.

Relację fotograficzną przygotował nasz uczeń Mikołaj Matysik.

Nasze certyfikaty: