Kącik psychologiczny


Bądźmy w kontakcie

Zespół psychologiczno-pedagogiczny z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Paderewski zaprasza Rodziców i Opiekunów do wirtualnych spotkań. W ramach inicjatywy „Bądźmy w kontakcie” przybliżamy tematy związane z rozwojem dzieci i młodzieży. Odpowiadamy na pytania przesyłane poprzez formularz kontaktowy, a także przybliżamy tematy wynikające z codziennej pracy w szkole.

Wszystkie zagadnienia będą pojawiać się w naszych mediach społecznościowych oraz w zakładce „Kącik psychologiczny”. Bądź na bieżąco – zaobserwuj nas na Facebooku i Instagramie.

 

Zadaj pytanie naszym psycholożkom poprzez formularz kontaktowy.


Od dziecka do nastolatka – o rozwoju w okresie adolescencji

Jak wspierać dziecko w dojrzewaniu? Niezbędne jest nie tylko empatyczne podejście. Istotna jest również wiedza na temat zmian, jakie zachodzą w młodym człowieku w okresie nastoletnim.

Nasze psycholożki: Magdalena Klimkiewicz i Magdalena Lampart omawiają tematy związane ze zmianami i wyzwaniami, które wynikają z wchodzenia przez dziecko w okres adolescencji.

Co się dzieje w mózgu nastolatka?

Z czego wynika labilność emocjonalna u nastolatków?

Jaka jest samoocena u nastolatków?

Skąd się biorą zachowania ryzykowne u nastolatków?

Jakie są zadania rozwojowe w okresie adolescencji?

Nie przegap kolejnych nagrań. Zaobserwuj nas na Facebooku i Instagramie.


Na filmach zawsze widoczne są dwa fotele. Pusty fotel ma charakter symboliczny – jest do miejsce z zaproszeniem dla Rodziców i Opiekunów: specjalistów od swoich dzieci, uczestników rozmowy opartej na partnerskich zasadach. Zapraszamy do udziału w rozmowach:

ZADAJ PYTANIE

 

Kto odpowiada na pytania z formularza? Poznaj nasz zespół psychologiczno-pedagogiczny.

Współpraca: