Sukcesy artystyczne

2015/20162016/2017
Wojewódzki Turniej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
II nagrodę zdobyła Wiktoria Wrzyszcz. Natalia do konkursu przygotowywała się pod okiem Mateusza Nowaka w Dzielnicowym Domu Kultury WĘGLIN w Lublinie.
XII Międzywojewódzkim Konkursie Poetyckim „JA i ŚWIAT”
Julia Smalgren uczennica klasy 3x uzyskała wyróżnienie.
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”
Julia Smalgren została laureatką  w kategorii III.
VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „PRZYRODA W KOLORACH”
Julia Smalgren otrzymała wyróżnienie w kategorii 12-15 lat. Opiekunem artystki była prof. Emilii Wiencko – Kozak.
XI Wojewódzkiego Konkursu Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska 2016”
Chór Akademos wyśpiewał ZŁOTY DYPLOM pod batutą prof. Elżbiety Niczyporuk
V Międzynarodowy Festiwal Chórów w Rzymie
Chóry Międzynarodowych Szkół Paderewski koncertowały między innymi w Teatro don Bosco i Panteonie.
Ogólnopolski konkurs krasomówczy „Bądź darem dla świata”
Zespół Jakub Team składający się z uczniów: Jakuba Chudziaka, Jakuba Jóźwiaka i Jakuba Zabłockiego z klas II – został finalistą konkursu.
Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Szczodraki 2015″!
Mikołaj Uchman i Ewa Błażejewska wyśpiewali w duecie III miejsce. Opiekunem artystów była prof. Elżbiety Niczyporuk!
VI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rozrywkowo – Jazzowej
Julia Niczyporuk dostała się do kolejnego II etapu, Julka pokonując ogromną liczbę konkurentów, bierze udział w kolejnym etapie tego konkurs na szczeblu ogólnopolskim.
Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”.
Uczennice Oliwia Polak wraz z reprezentacją 4 chórzystek AkademosaKaroliny Kasprzak, Ewy Błażejewskiej, Natalii Przychodzeń, Martyny Wojciechowskiej dostały się do II etapu  konkursu. Konkurs już po raz szósty organizowany jest przez Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie i jest imprezą adresowaną do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Jak zawsze i nasza szkoła dołącza się czynnie do promowania i rozwijania zainteresowania uczniów formą poezji śpiewanej i promowania młodych talentów. Opiekunem artystów była prof. Elżbiety Niczyporuk!
Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza”
Chór Akademos wyśpiewał II nagrodę. W konkursie brało udział 96 muzycznych podmiotów wykonawczych. Opieka na najwyższym poziomie – pani Dyrygent prof. Elżbieta Niczyporuk!
Mistrzostwa Świata IDO World Hip Hop Championships 2015
Uczennice z klasy Ix Maja Wielgus i Martyna Wojciechowska oraz Natalia Pituła z klasy 3y wraz ze swoją ekipą UDS JUNIOR zdobyły tytuł Mistrza Świata w Hip Hop’ie.
Nominacja Chóru AKADEMOS do tytułu „Maszynista Kultury”
Chór Akademos działający przy Międzynarodowych Szkołach PADEREWSKI w Lublinie jest bardzo aktywnie działającym zespołem zarówno w szkole, Lublinie, Polsce jak i na scenach międzynarodowych. Wielokrotnie występował na deskach lubelskiej filharmonii, wykonując kompozycje w ramach Forum Lutosławskiego, współpracuje z Akademią Muzyki i Plastyki w Filharmonii Lubelskiej, wspiera śpiewem wszystkie uroczystości szkolne i bierze udział w licznych konkursach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Koncertował między innymi w Wenecji, Jesolo, Paryżu, Wiedniu i Barcelonie. Do największych sukcesów chóru należą: Złoty Dyplom na IV Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji, Wyróżnienie na XXI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, Pięciokrotnie Złoty Dyplom w Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych w Lublinie, Nagrodę Kuratora Oświaty oraz nagrodę Specjalną Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w III Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych. Chór Akademos jest grupą fantastycznych, młodych ludzi, którzy dzielą się swoją pasją i talentem z innymi. Więcej
Mistrzostwa Świata IDO World Hip Hop Championships 2016
Graz (Austaria) uczennice  klasy 2x Maja Wielgus i Martyna Wojciechowska wraz ze swoją grupą UDS JUNIOR obroniły tytuł Mistrza Świata w Hip Hop’ie (kategoria – Formations Juniors).