Balet – klasy 1 wyrażają siebie poprzez sztukę [ZDJĘCIA]

3 marca 2020

Czym są emocje? W jaki sposób je okazujemy? Co powoduje ich ujawnianie? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczniowie klas pierwszych podczas realizacji unitu : Jak wyrażamy siebie?

Nic tak nie porusza najgłębszych ludzkich emocji, jak kontakt ze sztuką. Potrafi ona za pomocą ruchu, muzyki, tańca, obrazu, kształtu wyrazić więcej niż słowa. Po obejrzeniu przedstawień świątecznych przygotowanych przez Rodziców, uczniów z zespołów teatralnych, obejrzeniu i wysłuchaniu koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Lublin im. W. Kaniorowej przyszedł czas na wyjątkowe podsumowanie.

30 stycznia wybraliśmy się do Centrum Spotkania Kultur w magnetyzującą podróż niezwykłych możliwości artystycznego wyrazu. Teatr Tańca GRAWITAN zaprezentował wyjątkowy spektakl, w którym uczucia i przeżycia bohaterów „Dziadka do orzechów” wyrażone były bez słów – językiem tańca, ruchu i gestu uzupełnionym wzruszającą muzyką i barwnymi kostiumami.

Pierwszoklasiści oczarowani wysiłkiem, pracą i kunsztem sztuki tanecznej lubelskich mistrzów tańca długo analizowali wszystkie elementy, które wpłynęły na ich odbiór tego pięknego widowiska: scenografię, choreografię, muzykę i kostiumy.