Warsztaty – poznajemy kosmos i żywioły

19 kwietnia 2022

Jak sprawić, aby nauka była interesującym wyzwaniem? Oto jak uczniowie zgłębiają wiedzę w klasach z programem IB PYP . 

W naszej szkole zajęcia są niezwykle aktywne, a dzieci rozwijają swoją kreatywność i rozbudzają ciekawość na temat świata.

Jajko w kosmosie to jeden z tematów przewodnich warsztatów w klasach drugich. Uczniowie i uczennice otrzymali list, a w nim wyjątkową prośbę. Kosmiczny Przybysz zgubił się i bardzo pragnie wrócić do domu. Należy przygotować ekspedycję, poznać jak najlepiej jego planetę, a następnie skonstruować statek. Zapamiętanie kolejności planet, nie jest łatwym zadaniem, ale kiedy to może pomóc w ocaleniu „kosmicznego jaja”…  motywacja jest ogromna!

 

Uczniowie i uczennice klas trzecich poznawali tajniki czterech żywiołów.  Każda z grup musiała rozszyfrować jak dawni alchemicy oznaczali wodę, powietrze, ogień i ziemię. Dowiedzieli się także jak współcześnie wykorzystujemy żywioły do pozyskiwania zielonej energii. Warsztaty były szansą na przeanalizowanie jakie są pozytywne i negatywne skutki działania żywiołów w świecie. Każda z  czterech grup badawczych przygotowała prezentację, w której podzieliła się z nami ciekawostkami na temat świata przyrody, ale również kultury czy sztuki. Czy wiedzieliście, że woda w różnych religiach jest symbolem oczyszczenia i istnieją specjalne miejsca do rytualnych kąpieli? A może potraficie oszacować, ile wynosi polski rekord prędkości wiatru? Wyzwania były ambitne, ale uczniowie świetnie sobie radzili.

 

 

Współpraca: