Dlaczego niemiecki?

6 czerwca 2017

Zachęcamy uczniów Szkoły Podstawowej „Paderewski” do nauki języka niemieckiego.

Dlaczego warto wybrać właśnie ten język?

Niemcy to nasz sąsiad. Bardzo łatwo i szybko możemy pojechać do Niemiec a bliskość powoduje, że mamy wiele wspólnego.

Życie zawodowe.-w Polsce ma swoją siedzibę wiele firm z niemieckim kapitałem a znajomość języka zwiększa szanse na znalezienie dobrej pracy. Wszędzie na świecie Niemcy mają swoje filie i znając niemiecki nie musisz się ograniczać do polskiego rynku pracy.

Podróże i obsługa w hotelach. Po niemiecku mówi się w wielu krajach a Niemcy są bardzo cenieni jako klienci. Dlatego w wielu hotelach i innych miejscach na świecie można otrzymać bardzo dobry niemieckojęzyczny serwis w wielu usługach.

Nauka i badania. Niemcy to drugi najważniejszy język w dziedzinie nauki. Niemcy są na trzecim miejscu na świecie jeśli chodzi o wkłada w badania i rozwój oraz fundują stypendia dla zagranicznych naukowców.

Komunikacja. Wiele ciekawych stron internetowych i publikacji powstaje w języku niemieckim. Niemcy wydają rocznie tyle książek, że plasuje ich to na 6. miejscu na świecie.

Zrozumienie kultur. Znając język swojego sąsiada lepiej zrozumiesz życie, potrzeby i marzenia innych ludzi, w tym wielokulturowego społeczeństwo mieszkającego w Niemczech.

Podróże. Kraje niemieckojęzyczne to piękne krajobrazy i zadbane środowisko.

Przyjemność obcowania z literaturą, kulturą, muzyką i filozofią.

Studia w Niemczech. Niemcy mają rozbudowany system stypendialny i interesujące kierunki studiów.

Wymiana młodzieży. Znając język niemiecki można brać udział w wielu wymianach szkolnych, studenckich i zawodowych.

Piękny język. Osoby, które poznają język niemiecki docenią, że język niemiecki wcale nie jest twardy, ma logiczne zasady i wiele pięknie brzmiących dialektów.

Nauczyciele. Nauczyciele w naszej szkole ustawicznie kształcą się w swoim zawodzie i stosują nowoczesne metody nauczania.

W załączonej prezentacji można zobaczyć jak pracujemy w naszej szkole na zajęciach języka niemieckiego w klasach młodszych.

Wierząc w te argumenty, proponujemy naszym uczniom naukę w dwujęzycznej klasie niemieckiej w liceum “Paderewski”. Jako przygotowanie do tej klasy albo sposób na dobre opanowanie języka umożliwiamy od roku szkolnego 2017/2018 uczniom klas 4-7 udział w bezpłatnych zajęciach dodatkowych z języka niemieckiego. Wystarczy wypełnić dołączoną deklarację i zostawić ją w sekretariacie.

Niemiecki w MSP “Paderewski”