Dom i transport – praca uczniów 2a w programie IB PYP [WIDEO]

17 czerwca 2020

Uczniowie klasy 2a przygotowali prace w ramach ewaluacji tematu międzyprzedmiotowego PYP: How we organize ourselves, w którym towarzyszyła im następująca myśl przewodnia: Ludzie dostosowują domy i transport zależnie od warunków w jakich się znajdują.

Ludzie dostosowują domy i transport zależnie od warunków w jakich się znajdują, to myśl przewodnia pracy uczniów klas drugich do tematu międzyprzedmiotowego IBPYP: How we organize ourselves – Jak się organizujemy.

Ścieżki badawcze, które służyły pracy uczniów to:

  • domy i mieszkania ludzi i zwierząt na świecie
  • rodzaje transportów 
  • czynniki (kulturowe, ekonomiczne, klimatyczne) wpływające na rozwój i rodzaj domów.

Podczas 6 tygodni wspólnej pracy uczniowie mieli możliwość poznać warunki w  jakich mieszkają ludzie na różnych kontynentach oraz zobaczyć jak wyglądają domy zwierząt. Zastanawiali się jak podróżują ludzie obecnie oraz jak wyglądał transport dawniej. 

Uczniowie zadawali przeróżne pytania, na które wspólnie szukali odpowiedzi. Na naszych lekcjach gościli podróżnika pana Kamila Zinczuka, który opowiadał o życiu i transporcie przede wszystkim dzieci w Nepalu, Indiach i na Kubie. Ostatecznie każdy z uczniów miał możliwość wyboru tematu do przygotowania swojej pracy, która służyła ewaluacji realizowanego tematu. 

Co wypracowali uczniowie klasy 2a – obejrzycie sami!