Egzaminy ósmoklasistów zakończone

19 czerwca 2020

W dniach 16-18 czerwca nasi uczniowie podeszli do egzaminów ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. To emocjonujące przeżycie, ale wszyscy są dobrej myśli. Wyniki poznamy 31 lipca. 

W tym roku egzaminy przebiegały trochę inaczej – z powodu pandemii sytuacja była wyjątkowa. Uczniowie i nauczyciele musieli przestrzegać określonych restrykcji, dotyczących bezpieczeństwa. Nie zakłóciło to jednak przebiegu egzaminów. Nasi nauczyciele zgodzili się także przygotować poprawne odpowiedzi do testów, zaraz po ujawnieniu pytań przez CKE. Przykładowe rozwiązania każdego dnia były dostarczone do publicznej wiadomości, aby uczniowie mieli możliwość porównać je ze swoimi odpowiedziami.

Quo vadis i ogłoszenie – między innymi z tymi pytaniami musieli się zmierzyć uczniowie podczas egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Odpowiedzi tego dnia przygotowały nasze nauczycielki j. polskiego – Anna Janiszewska-Koper i Elżbieta Nazaruk.

Egzamin z matematyki nie stanowił problemu dla większości uczniów. Większość zadań była typowa, sprawdzająca opanowanie podstawowych umiejętności zawartych w podstawie programowej.  Mówiąc językiem uczniów, „wychodziły ładne liczby”. Czyli rozwiązanie zadań wymagało umiejętności wykonywania prostych działań ze zwróceniem szczególnej uwagi na kolejność ich wykonywania. Wyższy stopień trudności miały zadania dotyczące przekształceń algebraicznych. Pani Iwona Wołoszyn i Agnieszka Ułanowicz-Święch – nauczycielki matematyki – po egzaminie przygotowały odpowiedzi do wszystkich zadań.

Ostatni sprawdzian wiedzy, czyli egzamin z języka angielskiego został oceniony przez ósmoklasistów jak dosyć łatwy, większość zadań nie sprawiała dużej trudności. Najbardziej wymagające były zadania z czytania ze zrozumieniem i wstawieniem zdań w luki. Zaraz po uczniach arkusz egzaminacyjny rozwiązała nasza nauczycielka języka angielskiego i francuskiego – Joanna Wróblewska.

W ubiegłym roku uczniowie z MSP Paderewski znaleźli się w pierwszej piątce szkół podstawowych w Lublinie pod względem wyników z egzaminu ósmoklasisty. Uplasowali się na drugim miejscu z języka angielskiego, czwartym miejscu z matematyki i piątym z języka polskiego.

Nadszedł czas na odpoczynek po tych trzech wymagających i emocjonujących dniach.

Czekamy na tegoroczne wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów.

 

 

(fot. A. Kaczanowski)