Uczniowie z 3c w roli prowadzących lekcje [WIDEO, ZDJĘCIA]

17 kwietnia 2020

Przejście szkoły na zdalne nauczanie przerwało klasie 3c realizację bardzo ciekawych zajęć praktycznych, w trakcie których mieli możliwość osobiście prowadzić lekcje.

Jedna z uczennic podjęła wyzwanie przeprowadzenia lekcji online w ramach kontynuacji tej formy zajęć już w trakcie nauki zdalnej. Czego dotyczyły zajęcia?

Okazało się, że uczniom bardzo spodobał się czwarty temat międzyprzedmiotowy w ramach programu IB PYP pt. “Jak działa świat”.

W ramach realizacji tego tematu uczniowie zastanawiali się czy “Różne źródła energii czynią nasze życie łatwiejszym?” Był to również moment, w którym część uczniów miała możliwość samodzielnego przeprowadzenia lekcji na wybrany temat związany z żywiołami lub energią. Uczniowie przygotowywali lekcje pamiętając o ich celu i kryteriach oceny, dopracowywali zadania, a informacje zwrotne od klasy pomagały kolejnym osobom i były dla nich wskazówką w przygotowaniach własnych prezentacji.

Uczniowie pracowali również nad projektami opartymi na pytaniach badawczych. Jednak z uwagi na przeniesienie nauczania w tryb zdalny, efekty pracy uczniów będzie można obejrzeć po powrocie do szkoły.

Dziś jednak już zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej części zajęć, które odbywały się jeszcze przed tymczasowym zamknięciem szkoły.