Jak wyrażamy siebie? – relacja drugoklasistów [GALERIA]

31 marca 2021

W unicie 3 uczniowie klas drugich poznawali zagadnienia związane z kulturą i tradycjami. Starali się odpowiedzieć na pytanie: Czym jest kultura? Gdzie i w jaki sposób uczymy się jej oraz w czym się wyraża.

Na lekcjach rozmawiano o języku, mowie ciała, zainteresowaniach, tradycjach, świętach, architekturze, strojach, sztuce plastycznej i kulinarnej.

Najbardziej wartościowe były wypowiedzi i prace uczniów, w których sami ukazywali, w jaki sposób mogą wyrazić siebie: o czym myślą, czym się interesują i jacy są na co dzień. Uczniowie wykonywali mapy myśli, pokazujące jak rozumieją różne aspekty poznawania i przekazywania kultury, rysowali miejsca, w których mamy z nią styczność, ukazywali siebie wskazując cechy ucznia IB PYP, projektowali stroje z dawnych lat, ludowe i karnawałowe. A swoje prace wzbogacili wyrażeniami w j. angielskim.

Dzieci projektowały także okładki książek, po które chętnie sięgają oraz tworzyły własne utwory literackie. Uczyły się przestrzegać kultury słowa pisząc listy, życzenia i pozdrowienia. Na warsztatach z wielokulturowości drugoklasiści poznawali sztukę kulinarną, wymyślali i opisywali dania, które wiążą się z kulturą innych narodów.

Taniec i sport to też forma wyrażania siebie – więc uczniowie ukazywali swoje umiejętności taneczne podczas zabawy karnawałowej, studiowali język i zasady gry fair play.

Współpraca: