Nauczanie dwujęzyczne w praktyce [GALERIA]

3 lutego 2021

W Międzynarodowej Szkole Podstawowej Paderewski realizujemy politykę językową, polegającą na wprowadzaniu elementów języka angielskiego na różnych przedmiotach.

W ciągu całego roku szkolnego uczniowie poznają różne zagadnienia na lekcjach biologii czy fizyki, a w ramach nauczania dwujęzycznego, uczą się jednocześnie j. angielskiego – materiał wprowadzany na wymienionych przedmiotach jest wzbogacany m.in. słowniczkami, kartami pracy czy zadaniami w języku angielskim.

Ciekawym przykładem są niżej prezentowane prace klas siódmych. W tym semestrze szkolnym uczniowie mogli utrwalać wiedzę z zakresu ruchu (fizyka), układu kostnego, pokarmowego, krwionośnego czy chorób skóry (biologia) również na zajęciach z angielskiego. Ostatnio przygotowali projekty dotyczące etapów procesu trawienia. W ten sposób wiedzę, którą zdobyli na lekcjach biologii, mogli zastosować na języku obcym. Prace uczniów (projekty-komiksy) w sposób humorystyczny prezentują drogę pokarmu z perspektywy połykanego jedzenia, które ma emocje i odczuwa to, co się dzieje z nim w całym procesie trawienia. Prezentowanie tematyki w atrakcyjny i zabawny sposób sprawia, że proces uczenia staje się interesujący, a materiał przedmiotowy bardziej przystępny dla każdego ucznia.

Oto przykłady wykonanych prac.

 

 

 

 

 

 

Współpraca: