Nauczyciele dzielą się talentami. Aukcja na rzecz Wiktorii Dyś

14 października 2019

Nauczyciele Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Paderewski w Lublinie znaleźli nietypowy sposób na świętowanie Dnia Edukacji Narodowej.

Uruchomili platformę aukcyjną, na której rodzice i pracownicy szkoły, mogą wylicytować m.in. warsztaty prowadzone przez nauczycieli czy własnoręcznie wykonane przez nich przedmioty.

Celem aukcji jest zebranie pieniędzy na operację nóżek 2-letniej Wiktorii Dyś, podopiecznej Fundacji im. Leszka Podkańskiego.


PRZEJDŹ DO AUKCJI


– Wiktoria jest siostrzenicą naszej koleżanki. Widzimy jej wielkie zaangażowanie w zbiórki na rzecz Wiktorii, więc postanowiliśmy ją wesprzeć, najlepiej jak potrafimy – mówi Joanna Jawiczuk, pomysłodawczyni akcji, nauczycielka filozofii i etyki w Paderewskim. – Zaapelowałam do koleżanek i kolegów, by podzielili się swoimi talentami: kulinarnymi, sportowymi czy artystycznymi.

Na aukcji licytowane są m.in.: lekcja śpiewu u dyrygentki szkolnego chóru Akademos, książka kucharska nauczycielki angielskiego, która prowadzi blog kulinarny, udział w rodzinnym turnieju sudoku czy lekcja squasha prowadzona w języku angielskim przez native speakera.

– Postanowiliśmy zdradzić, jakie są nasze pozaszkolne pasje i zaoferować to, co w dzisiejszym zabieganym świecie najcenniejsze: czas na spotkanie z drugim człowiekiem. Mamy wielkie szczęście pracować w miejscu, w którym wszyscy rozumieją, że szkoła to coś więcej niż świetnie wyposażony budynek i efektywnie zrealizowany program nauczania. Szkoła to ludzie, czyli wspólnota – mówi Katarzyna Olejnik, współorganizatorka akcji, dyrektorka MSP Paderewski. – To przekonanie dzielą nasi nauczyciele, rodzice i uczniowie. Właśnie ci najmłodsi członkowie naszej społeczności byli dla nas inspiracją: z własnej inicjatywy organizują sprzedaż ciast, spektakle i loterie, by dochód z tych imprez przekazać na pomoc Wiktorii.

Wiktoria Dyś urodziła się z wieloma wadami ortopedycznymi i bez operacji będzie skazana na amputację nóżki. Ogromną szansą dla dziewczynki jest leczenie w Stanach Zjednoczonych, jednak operacja kosztuje ponad milion złotych. Pieniądze trzeba zebrać do końca 2019 roku.