Obchody Europejskiego Tygodnia Języków

12 października 2020

Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Paderewski uczestniczyła w obchodach Europejskiego Tygodnia Języków. Co działo się w tym okresie na lekcjach? Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Podczas ETJ w Paderewskim nauczyciele i uczniowie poświęcili wiele uwagi tematyce języków, jednocząc się przy tym z 311945 uczestnikami obchodów Europejskiego Dnia Języków w 46 krajach na świecie. Podejmowali się różnych zadań i poszerzali wiedzę na temat nauki języków. Między innymi próbowali odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

W efekcie ich pracy powstały rozmaite plakaty, zawierające odpowiedź na powyższe pytanie. Grupy języka niemieckiego próbowały też przekonać innych odbiorców plakatów, dlaczego warto uczyć się akurat języka niemieckiego. Podczas tych lekcji mogli współpracować ze sobą, porównać swoje argumenty i wspólnie stwierdzić, że warto uczyć się języków obcych. Na lekcjach z j. angielskiego i hiszpańskiego także dzieci zajmowały głównym tematem tygodnia.  Dzieci „bawiły się językami obcymi” w różny sposób, ucząc się i czerpiąc z tego przyjemność np. poprzez tłumaczenie zwrotów typu dzień dobry na kilka języków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz prac naszych uczniów.

 

 

 

 

Współpraca: