Paderewski laboratorium Szkoły Uczącej Się (SUS)

14 września 2021

Z przyjemnością informujemy, że od tego roku Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Paderewski będzie tzw. szkołą laboratoryjną.

Od wielu lat należymy do Klubu SUS (Szkół Uczących Się). Zaproszenie do Laboratorium SUS zostało skierowane przez CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej – jedną z najważniejszych instytucji edukacyjnych w Polsce) do wybranych placówek, zaawansowanych w doskonaleniu uczenia się i nauczania, gotowych na intensywną pracę nad poszukiwaniem oraz wdrażaniem nowych rozwiązań.

Laboratoria Szkoły Uczącej Się to elitarna grupa szkół, które wykorzystują i rozwijają praktyki współpracy nauczycieli w modelowy sposób, wypracowują materiały edukacyjne oraz kształcą nauczycieli-liderów, a także organizują konferencje i spotkania otwarte.

Jako szkoła laboratoryjna pracujemy nad pogłębieniem wiedzy i doskonaleniem pracy z uczniami. Naszym zadaniem będzie też upowszechnianie wśród innych szkół, zrzeszonych w Klubie SUS, wypracowanych przez naszych nauczycieli efektywnych sposobów pracy z uczniami. To docenienie naszych osiągnięć i zachęta, by – jako eksperci – dzielić się nimi z innymi szkołami.

Obszarem, który szczególnie chcemy rozwijać i pokazywać na zewnątrz jest projektowanie lekcji z uwzględnieniem wiedzy o efektywnym uczeniu się. Jego koordynatorką na całą Polskę jest nasza nauczycielka historii, p. Edyta Wąsik, która poniżej opowiada o ocenianiu kształtującym, będącym bardzo istotnym elementem pracy z uczniami, praktykowanym w Paderewskim.

 

 

Współpraca: