Paderewski ponownie w Atenach! [ZDJĘCIA, WIDEO]

27 lutego 2020

Inny projekt, ale to samo miejsce! W ramach nowego projektu „I like to move it, move it!” uczniowie MSP Paderewski ponownie zagościli w Costeas-Geitonas School w Atenach.

W dniach 1-8 lutego ośmioosobowa grupa uczniów i nauczycieli w składzie: Ewelina Kalinowska, Alicja Raczkowska, Julia Pietras, Paulina Nawrocka, Małgorzata Staszek oraz Panie Joanna Wróblewska i Monika Wiśniowska odwiedziła stolicę Grecji w ramach podsumowania I modułu projektu Erasmus+.

Głównym celem spotkania było przygotowanie filmików promujących różne dyscypliny sportowe, co było ciekawym wyzwaniem. Uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach i razem uczestniczyli w warsztatach prowadzonych m.in przez olimpijczyków z Grecji.

Mieli okazję sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, bo jest to główny język komunikacji między uczestnikami z Polski, Bułgarii, Cypru i Grecji. Szlifowali również umiejętność współpracy, kreatywność oraz posługiwanie się narzędziami technologicznymi. Jak im to wyszło? Czy zachęcą Was do uprawiania jakiejś dziedziny sportu? Zobaczcie sami:

W części kulturoznawczej wszyscy uczestnicy spotkania odwiedzili m.in. Akropol i znajdujące się nieopodal muzeum, a także mieli możliwość zwiedzić antyczną Olimpię, aby jeszcze bardziej poczuć sportowego ducha.

W wolnym czasie uczniowie spędzali czas ze swoimi rodzinami goszczącymi, poznając lokalne miejsca, zwyczaje oraz oczywiście próbując greckich przysmaków. Była to kolejna wymiana zagraniczna w MSP i już w czerwcu odbędzie się kolejna, tym razem w Sofii w Bułgarii.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału YouTube oraz strony projektu.

Współpraca: