Paderewski w Atenach! [ZDJĘCIA]

1 lutego 2019

Niespełna rok temu to my przyjmowaliśmy u siebie gości z zagranicy, a teraz przyszła kolej na naszą wizytę w Atenach.

W dniach 19-26 stycznia ośmioosobowa grupa uczniów i nauczycieli w składzie Dominika Baran, Weronika Chimiuk, Laura Snyman, Alicja Zwolak, Oliwier Mucha, Oskar Kubić oraz Panie Joanna Wróblewska i Elżbieta Nazaruk odwiedziła stolicę Grecji w ramach podsumowania III modułu projektu Erasmus+ „Connected with the Environment”. Była to okazja do połączenia starożytności z nowoczesnością.

Głównym celem spotkania było doskonalenie się w projektowaniu 3D, co było ciekawym wyzwaniem. Uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach i razem zaprojektowali logo naszego projektu. Mieli okazję sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, bo jest to główny język komunikacji między uczestnikami z Polski, Austrii, Chorwacji, Słowenii i Grecji.

W części kulturoznawczej wszyscy uczestnicy spotkania odwiedzili m.in. Akropol i znajdujące się nieopodal muzeum, a także mieli możliwość zwiedzić antyczne Mykeny i nadmorski kurort w Napflio.

W wolnym czasie uczniowie spędzali czas ze swoimi rodzinami goszczącymi, poznając lokalne miejsca, zwyczaje oraz oczywiście próbując greckich przysmaków. Była to pierwsza wymiana zagraniczna w MSP i już w maju odbędzie się kolejna, tym razem w Velden am Wörther See w Austrii.

 

Współpraca: