Piknik integracyjny i warsztaty w Nasutowie [ZDJĘCIA]

13 czerwca 2019

Tuż przed wakacjami, 7 czerwca, klasy pierwsze wyjechały na cały dzień do Nasutowa – malowniczej miejscowości wśród przepięknych lasów. Tam odbył się piknik integracyjny, połączony z warsztatami.

Podczas wspólnych zabaw uczniowie mieli możliwość poznania się i nawiązania jeszcze bliższych relacji. Spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, na kocach – z książką, z grami, z ulubionymi zabawkami i rozmowami ze wszystkimi uczniami. Chłopcy jednak zdecydowanie wybrali piłkę nożną.

Po śniadaniu na trawie odbyły się warsztaty pszczelarskie, podczas których uczniowie mogli zobaczyć etapy powstawania miodu, pyłku miodnego oraz świec woskowych. Pan pszczelarz pokazał dzieciom także przenośny ul z tysiącem pszczół oraz matką pszczołą. Na koniec warsztatów dzieci wykonały wspólne zdjęcie oraz degustowały świeży miód.

Po pysznym obiedzie dzieci miały chwilę dla siebie, a po kiełbaskach z grilla każdy z lekkim grymasem pakował się, by wrócić do szkoły. Uśmiechy na twarzach uczniów w czasie drogi powrotnej świadczyły o tym, że był to dobrze spędzony czas, a wyjazd dostarczył każdemu wielu niezapomnianych wrażeń.