„Sleep” – projekt SA klas 7

17 kwietnia 2023

W ramach projektu SA (Service as Action, realizowany w ramach programu IB MYP), uczniowie klas 7 zwiększali świadomość społeczności szkolnej na temat higieny snu. Na lekcjach języka angielskiego wykonali zadania, które pozwoliły im na zgłębienie zdrowych nawyków.

 

Uczniowie poznali teksty i filmiki na ten temat, a następnie samodzielnie wyszukali informacje. Bazując na zdobytej wiedzy, w grupach stworzyli ankiety online dla uczniów i nauczycieli na temat snu.

Po przeprowadzeniu badań analizowali dane, porównywali wyniki i wyciągali wnioski. Okazało się, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, pamiętają o tym, żeby nie jeść posiłków bezpośrednio przed snem. Według ankiet, uczniowie śpią dłużej niż nauczyciele. Niestety, nawyk korzystania z urządzeń elektronicznych występuje w obydwu ankietowanych grupach.

Uczniowie podkreślali w refleksjach, że podczas pracy poszerzali słownictwo i rozwijali przydatne umiejętności, takie jak: tworzenie ankiet Google Forms, analizowanie danych czy ustna prezentacja wniosków.

 

Współpraca: