Świętokrzyskie inspiracje klas szóstych

14 października 2021

Uczniowie klas 6 w dniach 20-23 września wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Wyjazd był pełen różnorodnych atrakcji. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili wioskę średniowieczną, gdzie próbowali swoich sił w takich zawodach jak garncarz czy kowal. Następnie weszli na Święty Krzyż, po drodze podziwiając piękną przyrodę oraz gołoborze.
Drugi dzień rozpoczął się lekcją historii na temat władców polski, o których szóstoklasiści uczyli się wchodząc na zamek w Chęcinach. Następnie, w Energetycznym Centrum Nauki uczniowie wzięli udział w warsztatach, w których mieli za zadanie np. unieść piłeczkę za pomocą słomki czy wykonać maszynę latającą. Odwiedzili również interaktywną wystawę z wieloma stanowiskami do samodzielnego doświadczania różnych zjawisk związanych z energią.

Ostatni dzień rozpoczął się od eksperymentów w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Uczniowie mogli tam sprawdzić swój refleks, poznać tajniki działania ludzkich narządów oraz rozwiązać ciekawe łamigłówki. Wycieczka zakończyła się wizytą w Parku Miniatur Krajno. Uczniowie podziwiali słynne budynki i słuchali ciekawostek o znanych miejscach na świecie.

 

 

 

Współpraca: