Uczniowie klas 7 wzięli udział w międzypokoleniowym spacerze

25 października 2023

Korzystając z ostatnich słonecznych jesiennych dni, uczniowie klas 7 wzięli udział w spacerze edukacyjnym z seniorami. Projekt został zorganizowany przez działającą w naszej dzielnicy Fundację Karuzela Aktywności.

 

Spacer edukacyjny odbył się w dniach 18-19 października 2023 r. Uczniowie, razem z seniorami, wykonywali różne zadania, np. kończyli słowa piosenki, odrysowywali cienie i układali do nich krótkie historyjki, wymyślali historyjki dotyczące mijanych osoby.

Międzypokoleniowy spacer był okazją do porozmawiania o zainteresowaniach, szkole, planach, a także akcjach, których celem jest ulepszenie naszego miasta.

Uczniowie przyznali, że spacer był wspaniałą okazją nie tylko do zdobycia nowych doświadczeń, ale również uświadomienia sobie, ile pozytywnej energii wnoszą w nasze życie seniorzy. Kilkoro z nich podzieliło się swoimi wrażeniami:

Na spacerze z seniorami bardzo mi się podobało. Pani Ania to mega kobieta i ma bardzo fajne zainteresowania.

Spacer bardzo mi się podobał. Rozwinąłem swoje cechy komunikatywne (…) Cieszę się, że mogłem poznać inne pokolenia.

Rozmawialiśmy na ciekawe tematy. Pani Ania i Pan Michał to bardzo mili ludzie; dobrze się z nimi rozmawiało i rozwiązywało wspólnie zadania.

Dziękujemy wszystkim seniorom z Czechowa, którzy umilili dzień naszym uczniom: nie tylko pysznymi ciasteczkami, ale przede wszystkim rozmowami, które pokazały, że różne pokolenia potrafią świetnie się dogadywać. Paderewski serdecznie pozdrawia!

 

Współpraca: