Uczniowie klas drugich w Warszawie [ZDJĘCIA]

8 stycznia 2020

Z okazji Mikołajek uczniowie klas II Szkoły Podstawowej Paderewski w Lublinie wyjechali na wycieczkę do stolicy naszego kraju – Warszawy. Pierwszą atrakcją naszego pobytu była wizyta w Teatrze Capital na sztuce pt. Pinokio.

Spektakl był bardzo barwny, ciekawy i interesujący. Po przedstawieniu na scenie pojawił się Święty Mikołaj, który dla każdego widza miał słodki upominek. Po spektaklu uliczkami Warszawy przeszliśmy spacerkiem do Parku Saskiego, gdzie byliśmy świadkami uroczystej i honorowej zmiany warty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza.

Po obiedzie wszyscy udaliśmy się do Łazienek Królewskich, w których prócz zwiedzania pałacu uczestniczyliśmy w warsztatach nawiązujących do realizowanego przez nas tematu międzyprzedmiotowego „Gdzie jest nasze miejsce w czasie i przestrzeni – Potrzeby człowieka zmieniają się z biegiem czasu i wpływają na jego styl życia”.

Podczas warsztatów staraliśmy się porównać życie i potrzeby ludzi (dworzan i mieszczan) żyjących w dawnych czasach z współczesnością. Poznawaliśmy stare możliwości i style organizowanych przyjęć, rodzaju tańca, wystroju wnętrz, jak też codziennego życia królewskich rodzin i ludzi żyjących w tych czasach.

Pełni wrażeń i uśmiechu na twarzy w godzinach wieczornych wróciliśmy do Lublina.

Współpraca: