Uczniowie klasy 2b na zajęciach Crossfitu

5 października 2018

Uczniowie klasy 2b w ramach realizacji programu międzynarodowego IB PYP sprawdzają, jak „Systemy w naszym ciele współdziałają, żeby pomóc nam poruszać się i żyć w równowadze”. Dzieci uczą się na lekcjach, jak żywienie, sen i aktywność fizyczna wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie, uczenie się, zachowanie.

W ramach badań nad myślą przewodnią uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją siłę, wytrzymałość i koordynację na zajęciach Crossfitu w klubie sportowym Crossfit Czechów. Zabawowa rozgrzewka wymagała od uczniów dużej spostrzegawczości, refleksu i mobilności a także umiejętności współpracy.

Trener Mateusz przygotował dla drugoklasistów specjalny trening, podczas którego dzieci sprawdziły swoje możliwości w trzyosobowych teamach, wykonując zadania na stacjach. Na koniec wszyscy przybili sobie piątki, stanęli do pamiątkowego zdjęcia i szczęśliwi ale jednocześnie zasmuceni, że to już koniec, wrócili do szkoły.

Po zajęciach crossfitu uczniowie zgodnie stwierdzili, że sport doskonale wpływa nie tylko na zdrowie ale również na dobry nastrój.