Wystawa IB PYP 2023 [GALERIA I WIDEO]

29 maja 2023

IB PYP Exhibition jest punktem kulminacyjnym w realizacji programu IB PYP. 26 maja 2023 r. odbyła się Wystawa, na której czwartoklasiści zaprezentowali swoje projekty.

 

Wydarzenie poprzedziło kilka tygodni przygotowań. Uczniowie łączyli się w grupy, wspólnie wybierali zagadnienia i je opracowywali, wspierani przez mentorów.

Istotą organizacji Wystawy IB PYP jest proces badawczy: zrozumienie tematu, zaplanowanie działań, dochodzenie do wniosków. Dzieci rozwijają umiejętności m.in. wyszukiwania informacji, planowania i pracy w grupie. Uroczysta prezentacja projektów przed rówieśnikami oraz rodzicami dotyczy więc nie tylko wybranego tematu, ale też całego procesu.

W Wystawie IB PYP 2023 wzięło udział 12 grup. Ich projekty dotyczyły m.in. tematów związanych z ekologią, nowymi technologiami, kulturą i sportem. Z dumą oglądaliśmy zaangażowanie oraz kreatywność uczniów. Wystawa była potwierdzeniem, że czwartoklasiści są gotowi do kontynuowania przygody w międzynarodowym programie IB MYP.

 

Wystawa IB PYP w takiej formie odbyła się w naszej szkole po raz drugi. Zachęcamy do obejrzenia wideo i fotorelacji z poprzedniego roku.

 

Współpraca: