Zielona Szkoła w Harasiukach – klasy 4 i 5

13 września 2022

W dniach 6-9 września 2022 r. klasy 4 i 5 przebywały na Zielonej Szkole w Harasiukach. Głównym tematem wycieczki była Akcja komunikacja! czyli współpraca oraz komunikacja oparta na empatii i szacunku.

 

Zielona Szkoła była wypełniona twórczymi zadaniami i zabawą. Uczniowie wzięli udział m.in. w warsztatach UkuPuku, podczas których skorzystali z różnych instrumentów muzycznych. Wykorzystując elementy muzyki, prowadzący w sposób kreatywny pokazali różnice między działaniem indywidualnym i grupowym. Warsztat pozwolił  uczniom dostrzec korzyści płynące z pracy w zespole.

Ale to nie jedyne ciekawe warsztaty – zajęcia teatralne miały na celu wyzwolić twórczy potencjał drzemiący w każdym dziecku. Uczniowie działali w grupach, tworząc i odgrywając przedstawienia.  Poza rozwijaniem kreatywności, rozwijali umiejętność współpracy opartej na wzajemnym szacunku.

Każda klasa spotkała się też z panią psycholog Anną Krupą. Uczniowie zastanawiali się, dlaczego warto się uczyć i jak prawidłowo odczytywać oceny.

W czasie Zielonej Szkoły nie zabrakło oczywiście gier i zabaw sportowych, nocnych podchodów i warsztatów survivalowych. Uczniowie mieli okazję pojechać do parku linowego, a także wziąć udział w olimpiadzie sportowej. Wieczory natomiast spędzali na graniu i śpiewaniu razem z opiekunami przy ognisku.

 

Współpraca: