Szlachetna Paczka w Paderewskim

18 grudnia 2016

Międzynarodowe Szkoły Paderewski co roku uczestniczą w wielkiej akcji Szlachetna Paczka. Uczniowie Liceum Paderewski ochoczo zabrali się za przygotowanie potrzebnych rzeczy dla wybranej rodziny. Ilość paczek rosła z dnia na dzień.

Finałem akcji było doręczenie prezentów i satysfakcja, że można było komuś pomóc i zobaczyć uśmiech na twarzach, zwłaszcza tych najmłodszych.

 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki
W Domu Samotnej Matki przywitał nas z uśmiechem dwuletni chłopczyk, mama zeszła po chwili. Było nas czworo, więc wniesienie 21 paczek troszkę zajęło. Mama była coraz bardziej zdziwiona i zszokowana z chwilą pojawiania się kolejnych, pięknie zapakowanych prezentów. Po wniesieniu wszystkiego, z trudem przemieszczaliśmy się w niedużym pokoju. Chłopczyk od razu wsiadł na swój nowy rowerek. Widać było, że bardzo mu się spodobał. Kolejna wielka radość dla niego pojawiła się z chwilą rozpakowania ogromnego wozu strażackiego. Chłopczyk chętnie, choć z trudem, pomagał w otwieraniu starannie zapakowanych kartonów. Co chwila przynosił swojej mamie nowe rzeczy, a ta tłumaczyła mu, co to jest: „mazaki, soczek” – mówiła, „a to są kredki, podobają Ci się?”. Na ich twarzach widać było zaskoczenie i radość. Mama wyraźnie ucieszyła się na widok wyprawki do szpitala: „jest taka, jak chciałam” – stwierdziła młoda mama. Widać było też duży uśmiech, kiedy z jednej z paczek wyjęła książkę o jej ukochanej Grecji. Na widok bucików dla swojego chłopca krzyknęła: „jakie piękne!”. W ostatnim pudełku znaleźliśmy kartkę świąteczną. Mama usiadła i w ciszy ją przeczytała. Na jej twarzy po raz kolejny pojawił się szeroki uśmiech.

Kochani, bardzo serdecznie dziękuję za Wasze zaangażowanie w przygotowane paczki. Były one pięknie zapakowane, a ich ilość zaskoczyła nas wszystkich – rodzinę i wolontariuszy. Cieszę się, że potraficie dzielić się z innymi ludźmi. Bardzo też jestem wdzięczny, że Wasz wybór padł akurat na tę rodzinę. Sprawiliście im naprawdę wiele radości. Dziękuję raz jeszcze i życzę rodzinnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.Słowo od Wolontariusza (Sławomir Graboś)
Jestem bardzo zaskoczona ilością prezentów. Bardzo się z nich cieszę. Zabawki dla synka są śliczne. Paczka będzie dla nas pomocą w starcie w nowe życie.Słowo od Rodziny
Nasze certyfikaty: