Canada Study Tour 2022 – relacja uczestnika

2 grudnia 2022

W listopadzie grupa uczniów z Liceum Paderewski wzięła udział w programie Canada Study Tour – kanadyjskim przedunwiersyteckim programem dla polskich szkół średnich.

 

Program organizowany jest przez Polish Academy of Canada we współpracy z Young Leaders.World i YLCC.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach akademickich, wykładach i spotkaniach, dzięki którym zyskali wiedzę na temat przywództwa i planowania przyszłości. Równie dużo wrażeń dało im zwiedzanie najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miejsc w Toronto oraz Vancouver. Zdjęcia z tych wydarzeń przedstawiamy poniżej.

Udział w programie Canada Study Tour pozwala na dostrzegania potencjału w drugim człowieku, tym samym wpisując się w definicję lidera(-ki) dzisiejszych czasów. Uczniowie poznawali stosunek Kanadyjczyków do zagadnienia przywództwa i ustawiania sobie celów. Uczyli się, jak rozpoznawać swoje mocne strony i pokonywać bariery. Szczególne podkreślane były kierowanie się empatią i otwartość na innych – czyli postawa, która jest szczególnie ważna również dla społeczności Paderewskiego.

Uczestnik wyjazdu, Kacper Warda z 4b, podzielił się wrażeniami z wyjazdu. Zapraszamy do przeczytania jego relacji (LINK).

 

Współpraca: