Kick-off projektu ‘On air together!’ Erasmus+

27 listopada 2017

Oficjalnie wystartowaliśmy z projektem radiowym Erasmus+ dla młodzieży licealnej, zatytułowanego „On air together!”.

W trakcie listopadowego spotkania na szczycie (w szkole w Uherskym Brodzie w Czechach), koordynatorki projektu Izabela Kopik i Justyna Stojek, spotkały się z koordynatorami projektu z pozostałych szkół partnerskich: Czech (z niewielkiego acz urokliwie położonego miasteczka nieopodal Brna- Uherskiego Brodu), Rumunii (ze stolicy Bukaresztu), Grecji (z nadmorskiego miasta Kavala) oraz Chorwacji (ze stolicy Zagrzebia).

Podczas spotkania, nauczyciele wypracowali wspólną dla wszystkich szkół strategię prowadzenia projektu, opracowali niezbędne dla jego realizacji dokumenty, podzielili się doświadczeniem i dobrymi praktykami w koordynowaniu projektami unijnymi, wymienili zdającymi egzamin narzędziami do pracy w projekcie oraz zaplanowali kolejną wizytę- tym razem dla uczniów i nauczycieli, która odbędzie się w marcu w Zagrzebiu.

Przerwą od obrad były spacery po 'szkolnej posiadłości’, która mieści się w kilku budynkach i która, jako szkoła techniczna, bardzo sprawnie i profesjonalnie łączy edukację na wysokim poziomie z szeregiem zajęć praktycznych, technicznych i z wykorzystaniem niebywałego sprzętu. Robotyka, automatyka, kino 3D.

Zachwytom nie było końca:)

Zapraszamy na krótką fotorelację:

Współpraca: