Paderewski i działania grupy Eko Szkoła

8 czerwca 2022

Jak dbać o środowisko naturalne? Co możemy zrobić, by poprawić sytuację ekologiczną naszej planety?

Nasza szkoła stara się uświadamiać uczniów w zakresie szeroko pojętej ekologii oraz możliwości różnorodnych działań na rzecz środowiska naturalnego. Udział w projektach edukacyjnych oraz ogólnopolskich akcjach to jeden ze sposób na zgłębianie wiedzy oraz inspirowanie uczniów do tego, by dbali o wspólną przyszłość naszej planety.

Jednym z przykładów takich akcji jest Operacja Czysta Rzeka, w którą chętnie angażuje się nasza młodzież. Operacja Czysta Rzeka ma charakter ogólnopolski i jest największą skoordynowaną akcją społecznego sprzątania rzek w Polsce. Wydarzenie odbywa się wczesną wiosną, bo właśnie wtedy przyroda budzi się do życia i można zaobserwować ogromne pokłady śmieci, które zalegają w zaroślach, zagajnikach i na polanach położonych przy korytach rzek. Warto jednak powtarzać takie działania również latem, gdy pogoda zachęca do wędrówek, a niestety tam gdzie człowiek – tam też pojawiają się śmieci. Reprezentanci naszej szkoły już dwa razy zarejestrowali sztab pod nazwą “Paderewski dla Bystrzycy” i 23 kwietnia siedemnaścioro uczniów wraz z opiekunami grupy Eko Szkoła sprzątało tereny przy rzece w dzielnicy Tatary. Dzięki sprawnej współpracy i ogromnemu zaangażowaniu uczestników akcji udało się oczyścić obszar i zebrać ponad 600 kg odpadów. Po raz kolejny dostaliśmy wsparcie od firmy KomEko, która udostępniła nam kontener do zbiórki odpadów. 

O zaplanowanej przez naszych uczniów akcji dowiedziało się Radio Nowy Świat i zdecydowano się nagrać krótki materiał i wywiady z uczestnikami wydarzenia.  

 

Chcę posłuchać wywiadu

 

 

 

Zachęcamy do tego, by każdy zastanowił się w jaki sposób może przyczyniać się do ochrony środowiska i całej planety. 

 

 

Współpraca: