Podziękowanie dla nauczycieli

5 czerwca 2020

Porównanie nauki stacjonarnej i online pozwoliło młodzieży bardziej docenić swoich nauczycieli. Samorząd szkolny w imieniu uczniów składa podziękowanie dla grona pedagogicznego za wsparcie, cierpliwość i zaangażowanie w utrzymanie ciągłości ich edukacji podczas nauczania zdalnego.

Długo będziemy wspominać ostatnie miesiące, które są trudną próbą dla nas wszystkich. Konieczność zamknięcia szkół zaskoczyła całe środowisko oświatowe – w tym również uczniów i rodziców. Pamiętamy, jak wiele pytań i niewiadomych pojawiło się w naszych głowach. Jak wielu trudnościom trzeba było stawić czoła.

Cały czas wierzyliśmy, że Dyrekcja oraz Nauczyciele, którzy są dla wielu z nas wzorem do naśladowania, zachowają zimną krew i jak w każdej innej sytuacji, będą wiedzieli, co należy zrobić. Nie zawiedliśmy się.

Dzięki szybkim i trafnym decyzjom szkoła z dnia na dzień przeniosła się do domów. Nauczanie zdalne oraz lekcje online sprawiły, że nie straciliśmy ani jednego dnia i na bieżąco realizowaliśmy przewidziany program.

Za nami blisko trzy miesiące nauczania zdalnego oraz pracy nauczycieli w trudnych warunkach, wymagających łączenia obowiązków zawodowych z domowymi i opiekuńczymi.

W imieniu uczniów Liceum Paderewski, chcemy za to wszystko podziękować i wyrazić uznanie dla Państwa pracy.

„Początek kwarantanny, wraz z nadejściem nowych realiów życia codziennego, był trudny dla każdego ucznia. Pomimo tego, że elektroniczne nauczanie prowadzone jest w Paderewskim od wielu lat, to w szkole zawsze mieliśmy kogoś, kto nad nami czuwał. To nasi nauczyciele.

Dzięki temu, że już od pierwszego dnia zamknięcia placówek oświaty dostosowali się do nowych wymogów, mogliśmy poczuć tę opiekę, mimo dzielącej nas odległości. Grono pedagogiczne, przygotowując każdego dnia materiały do lekcji, poświęca często swój prywatny czas, tylko po to, żeby nam (uczniom) było łatwiej. Właśnie dlatego chcemy Im bardzo podziękować.”

Mikołaj Matysik, przewodniczący samorządu szkolnego

Paderewski wspólnie przechodzi ten trudny czas. Staliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności. Być może właśnie w taki sposób będziemy pracować i uczyć się w przyszłości. To była prawdziwa lekcja życia i na każdego wpłynęła inaczej. Każdy z nas wyciągnął wnioski, a jeden z nich jest wspólny dla wszystkich: należy doceniać to, co mamy, bo w jednej chwili wszystko może ulec zmianie.

Samorząd szkolny Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego Paderewski

 


# Dziękujemy

Nasze certyfikaty: