Pożegnanie maturzystów 2023

2 czerwca 2023

31 maja 2023 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas 4 MLO Paderewski. W wydarzeniu wzięli udział abiturienci, ich rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

 

Spotkanie rozpoczęło się występem chóru Akademos. Następnie głos zabrała dyrektorka Agnieszka Bojczuk. W swoim przemówieniu zaznaczyła, że pożegnanie nacechowane jest różnymi emocjami: smutkiem, satysfakcją, poczuciem wdzięczności i oczekiwania. Złożyła maturzystom życzenia – życia pełnego satysfakcji, w zgodzie ze swoimi wartościami. W imieniu rodziców głos zabrał prezes Sebastian Podkański, dziękując nauczycielom za trud włożony w wychowanie uczniów MLO Paderewski.

 

 

Maturzyści otrzymali świadectwa dojrzałości, a także wyróżnienia i nagrody. „Złoty Paderewski” powędrował do najbardziej zasłużonych na rzecz szkoły. Wyróżnieni zostali również Ci, którzy zrealizowali najlepsze projekty CAS, a także osoby zaangażowane w działalność artystyczną. Na scenie wystąpili przedstawiciele grupy teatralnej.

Momenty pełne wzruszeń mieszały się z żartami. W imieniu trzecich klas głos zabrał Bartek Binięda. Żegnając starsze koleżanki oraz kolegów, dzielił się wspomnieniami i zabawnymi anegdotami. Przedstawiciele klas maturalnych – Marta Banach i Szymon Wenerski – podziękowali za cztery lata wspólnie spędzone w Liceum Paderewski. Część oficjalna spotkania zakończyła się rozdaniem Złotych Kalbarów oraz krótkim wideo, przygotowanym przez młodsze klasy.

 

 

Współpraca: