Prezentacja na temat Canada Study Tour 2022

12 kwietnia 2023

30 marca 2023 r. odbyło się spotkanie z uczniami Liceum Paderewski, którzy w listopadzie 2022 uczestniczyli w piątej edycji Canada Study Tour.

 

Adam, Amelia, Kacper, Kuba, Martyna i Oliwia przygotowali prezentację na temat założeń Canada Study Tour, a także innych kwestiach: czym jest leadership oraz jakie są różnice w rozumieniu tego pojęcia w Kanadzie i Polsce, jak uczestnictwo w CST zmieniło naszych uczniów oraz o „wiewiórkach, tańcach i wszystkim pomiędzy”. Dziękujemy za fantastyczne wystąpienia.

Cytując Kacpra, leadership w Kanadzie polega na „wyznaczaniu kierunku oraz znalezienie sposobu, aby lider i jego zespół mogli razem dojść do wskazanego celu”. Poznaliśmy cechy dobrych liderów, takie jak: umiejętność motywowania, słuchania i wspierania grupy (’emPOWERment’), a także empatia, pozytywne wzmacnianie, podejmowanie inicjatywy i gotowość do prowadzenia innych w nieznane. Dowiedzieliśmy się, że lider „nie musi być kimś wielkim” i tak naprawdę każdy z nas może się nim stać.

Więcej o wyjeździe dowiesz się z tego wpisu: Canada Study Tour 2022 – relacja uczestnika.

Gościem specjalnym spotkania była Pani Alina Deja-Grygierczyk z Polish Academy of Canada. Wręczyła ona certyfikaty (Ceritificates of Leadership Excellence) potwierdzające, że nasi uczniowie prezentują sobą cechy „Canadian Leadership”, „Leadership with Heart” oraz „transformative leadership”. Serdecznie gratulujemy!

 

Współpraca: