Projekty uczennic MLO Paderewski nominowane do finału Pitch Contest (Zwolnieni z Teorii)

31 marca 2023

Projekty Wypaleni oraz M jak Menstruacja zakwalifikowały się do finału Pitch Contest, organizowanego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.  Uczennice MLO Paderewski będą miały szansę przedstawić swoje inicjatywy na Gali Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

 

Projekt Wypalenidotyczy zagadnienia wypalenia uczniowskiego. Uczennice edukują na temat jego skutków i przyczyn. Przedstawiają swoim rówieśnikom wskazówki, jak mu zapobiegać oraz jak sobie radzić z wypaleniem (więcej o projekcie).

Warto zaznaczyć, że inicjatywa Wypaleni została nominowana do Złotego Wilka, czyli głównej nagrody Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Projekt M jak Menstruacja przełamuje tabu, które istnieje w temacie miesiączki. Jednym z głównych celów organizacja w lubelskich szkołach warsztatów dla uczniów, podczas których autorki projektu opowiedzą o menstruacji z perspektywy różnych kultur. Uczennice rozpowszechniają też ideę zainstalowania w szkołach różowych skrzyneczek, w których znalazłyby się produkty do higieny intymnej niezbędne podczas miesiączki.

Trzymamy kciuki za wystąpienia uczennic na Gali!

 

Współpraca: