Spektakl „Wychowajmy ich” [WIDEO]

8 lipca 2020

Krótkie wspomnienie naszej grupy teatralnej, która zagrała spektakl “Wychowajmy ich”. Wyjątkowy występ uczniów i nauczycieli nagrodzony w “Zwierciadłach”. Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowego nagrania.

Opiekun młodszej grupy teatralnej ToNiePrzejdzie2.0, wspomina jak to się zaczęło.

– Kiedy Łukasz, zapytał: zagrasz w spektaklu? Bez namysłu odpowiedziałem – pewnie. Bardzo szybko okazało się, że była to właściwa odpowiedź. Laurent Van Wetter, przy współpracy uczniów z Athénée Royal d’Auderghem. Klasa Pana Guy Bertholomé. Czwarty rok -„Wychowajmy ich” – z tym tekstem przyszło nam się zmierzyć. To znaczy grupie naszej młodzieży i nam, dorosłym.

Kilka miesięcy czytania w sali 45, świetna atmosfera i jeszcze lepsze doświadczenie. Współpraca na zupełnie innym poziomie, niż podczas lekcji. Mogliśmy się lepiej poznać, lepiej zrozumieć i osiągnąć sukces. Kluczem były dobra zabawa, wspólna nauka, emocje i pomysł. Po raz pierwszy w historii Spotkań Teatralnych “Zwierciadła” obok uczniów wystąpili ich nauczyciele. Co podkreślali jurorzy.

W spektaklu zagrałem ojca Julki… później, kiedy spotykałem ją w szkole uśmiechniętą, podczas przerw, słyszałem cześć tato. To było spontaniczne, sympatyczne. Dzisiaj Julki już nie ma, odeszła… ale pozostało nagranie. Możecie zobaczyć jaka była, przywołać fantastyczne chwile, prawdziwą radość.

 

 

 

 

Nasze certyfikaty: