Spektakl „Wychowajmy ich” [WIDEO]

8 lipca 2020

Krótkie wspomnienie naszej grupy teatralnej, która zagrała spektakl “Wychowajmy ich”. Wyjątkowy występ uczniów i nauczycieli nagrodzony w “Zwierciadłach”. Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowego nagrania.

Opiekun młodszej grupy teatralnej ToNiePrzejdzie2.0, wspomina jak to się zaczęło.

– Kiedy Łukasz, zapytał: zagrasz w spektaklu? Bez namysłu odpowiedziałem – pewnie. Bardzo szybko okazało się, że była to właściwa odpowiedź. Laurent Van Wetter, przy współpracy uczniów z Athénée Royal d’Auderghem. Klasa Pana Guy Bertholomé. Czwarty rok -„Wychowajmy ich” – z tym tekstem przyszło nam się zmierzyć. To znaczy grupie naszej młodzieży i nam, dorosłym.

Kilka miesięcy czytania w sali 45, świetna atmosfera i jeszcze lepsze doświadczenie. Współpraca na zupełnie innym poziomie, niż podczas lekcji. Mogliśmy się lepiej poznać, lepiej zrozumieć i osiągnąć sukces. Kluczem były dobra zabawa, wspólna nauka, emocje i pomysł. Po raz pierwszy w historii Spotkań Teatralnych “Zwierciadła” obok uczniów wystąpili ich nauczyciele. Co podkreślali jurorzy.

W spektaklu zagrałem ojca Julki… później, kiedy spotykałem ją w szkole uśmiechniętą, podczas przerw, słyszałem cześć tato. To było spontaniczne, sympatyczne. Dzisiaj Julki już nie ma, odeszła… ale pozostało nagranie. Możecie zobaczyć jaka była, przywołać fantastyczne chwile, prawdziwą radość.

 

 

 

 

Współpraca: