Sukces uczniów Liceum Paderewski

7 maja 2018

 

Uczniowie Liceum Paderewski:

Luiza Kalinowska kl. 1b

Daniel Ścibor kl. 1c

Łukasz Ziółkiewicz kl. 1a 

zajęli III miejsce w województwie,

w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego “Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego – TURBOLANDESKUNDE” dla szkół ponadgimnazjalnych.

 

“Turbolandeskunde” to ogólnopolski konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Pytania obejmują m.in. zagadnienia z zakresu historii, geografii, kultury, sportu, czy też polityki.

Pierwszy etap został przeprowadzony w naszej szkole – Liceum Paderewski. Uzyskaliśmy najlepszy wynik spośród wszystkich uczniów i jednocześnie zostaliśmy wybrani, żeby reprezentować liceum podczas etapu okręgowego. Odbył się on w Zespole Szkół na Podwalu. Nie czuliśmy stresu przed konkursem, ponieważ wiedzieliśmy, że byliśmy dobrze przygotowani. Wchodząc do sali zobaczyliśmy stanowiska, przy których miały zasiąść trzyosobowe drużyny z całego województwa. Każda grupa musiała odpowiedzieć na 10 pytań. Początkowo wszystkie drużyny bezbłędnie dawały sobie radę z zadaniami mimo ich wysokiego poziomu trudności. Zacięta rywalizacja trwała aż do samego końca. W pewnym momencie wysunęliśmy się na prowadzenie, ale niestety nie udało nam się utrzymać tej lokaty i ostatecznie uplasowaliśmy się na trzecim miejscu. Z jednej strony czuliśmy lekki niedosyt, lecz z drugiej byliśmy niesamowicie dumni z naszego osiągnięcia.”

Luiza Kalinowska kl. 1b, Daniel Ścibor kl. 1c,  Łukasz Ziółkiewicz kl. 1a  

Serdecznie gratulujemy!

Nasze certyfikaty: