SuperMoce w Paderewskim – zadanie #4 [GALERIA]

23 października 2020

Dzisiaj kończy się Tydzień Uczniowskiej SuperMocy, w ramach którego uczniowie i nauczyciele podejmowali temat refleksji nad własnymi mocami. Zapraszamy do wykonania ostatniego z czterech zadań oraz zapoznania się ze szczegółami wydarzenia. 

20 października rozpoczęliśmy Tydzień Uczniowskiej SuperMocy połączony z #ErasmusDays. Nasze liceum od roku realizuje projekt Erasmus+ Destination Happiness. W związku z tym zaproszono uczniów i nauczycieli do refleksji nad swoimi supermocami.

Na każdy dzień tygodnia zostało przygotowane pewne zadanie do wykonania, związane z tematem przewodnim. Pierwsze dwa – rozesłane były drogą e-mailową, ostatnie dwa – do zrealizowania na stronie lub fanpage’u. Dzisiaj ostatni dzień obchodów i ostatnie zadanie do wykonania, które prezentujemy poniżej, podobnie jak wyzwania z jakimi mierzyli się uczniowie i nauczyciele w poprzednich dniach.

 

Dzień #4

Na podsumowanie tygodnia zachęcamy do obejrzenia filmu: Cyrk motyli,

a następnie zastanów się, który moment najbardziej zapadł Ci w pamięci.

 

 

Dzień #3

Zadanie na ten dzień brzmiało następująco.

“Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.” (Antoine de Saint-Exupéry)

Czasem, żeby poczuć się lepiej potrzebujemy wsparcia naszych przyjaciół. Poproś ich dzisiaj, żeby okazali Ci to wsparcie. Wyślij kilku osobom link do “Twoich skrzydeł” (grafika do wypełnienia) i poproś ich, żeby krótko napisali wewnątrz skrzydeł za co Cię doceniają i jakie według nich są Twoje supermoce. Niech te skrzydła przypomną Ci, że Ty również potrafisz latać! Zdjęcia skrzydeł nie będą nigdzie publikowane, są tylko dla Ciebie!

 

Dzień #2

Podziel się cytatem, który Cię motywuje i dodaje Ci supermocy.

Ten cytat jest ze mną od kiedy skończyłam 15 lat:
“Im bardziej zbliżamy się do naszych marzeń, tym bardziej Własna Legenda staje się jedyną prawdziwą racją bytu.”
Paulo Coelho, Alchemik

Więcej cytatów na naszym fanpage’u pod postem (dn. 21.10).

 

Dzień #1

Przygotuj zdjęcie lub mema ze swoim zdjęciem oraz dodaj napis kończąc zdanie: Moją SuperMocą jest…, możesz to zrobić również analogowo na kartce.

Poniżej przykłady zdjęć, kolaży i grafik, które otrzymaliśmy w odpowiedzi na to zadanie.

 

Nasze certyfikaty: