Szkoleniowy Oxford – spotkanie z Mateuszem

13 lipca 2017

Zapraszamy do krótkiego reportażu autorstwa nauczycielek Gimnazjum Paderewski z kolejnej odsłony tajemnic Oxfordu (poprzednie posty z serii Szkoleniowy Oxford znajdziecie na stronie Gimnazjum Paderewski).

“Miałyśmy okazję spotkać się z Mateuszem Kusio – absolwentem 20-lecia Liceum Paderewski, który studiuje na Uniwersytecie Oxfordzkim. Umówiliśmy się pod Sheldonian Theatre na Broad Street. Deszcz siąpił od rana, dzięki czemu dowiedziałyśmy się jak wygląda typowa brytyjska pogoda, zmienna co kilka godzin.

Mateusz na tę okazję założył szkolną koszulkę z 2006 roku!!! Doceniamy… doceniamy… było nam bardzo miło. Miałyśmy nie lada okazję zobaczyć oxfordzki college “od środka” – podziwiać kaplicę i stołówkę (rodem z “Harrego Pottera”), trzy dziedzińce oraz poznać pełne ciekawostek życie studenckie w Jesus College, w którym uczył się Mateusz.

Biorąc pod uwagę siąpiący deszcz i fakt, że Mateusz następnego dnia bronił pracy magisterskiej, spędziliśmy wspólnie krótkie, ale miłe popołudnie w pubie.

Mateusz okazał się świetnym przewodnikiem i niesłychanym mówcą. Z wielkim zainteresowaniem dowiedziałyśmy się o realiach bycia studentem w Wielkiej Brytanii, życiu codziennym, systemie edukacji oraz tego, jak program matury międzynarodowej wpłynął na jego rozwój naukowy.

Spotkanie było bardzo interesujące, jednak czas naglił. Dziękujemy Mateuszowi za poświęcony nam czas i życzymy uzyskania 100 punktów na dyplomie!

Pozdrawiamy Ania, Agnieszka i Beata.”

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania z Mateuszem 🙂

Szkolenie i pobyt nauczycielek Gimnazjum Paderewski realizowane są w ramach projektu “Wzrost kompetencji pedagogicznych i organizacyjnych kadry Prywatnego Gimnazjum im. I. J. Paderewskiego w Lublinie” realizowanego w ramach programu operacyjnego wiedza edukacja rozwój, oś IV innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa działanie: 4.2 programy mobilności ponadnarodowej.

Nasze certyfikaty: