Szlachetna Paczka zorganizowana przez klasę 1C [ZDJĘCIA]

16 grudnia 2019

Pomysł wzięcia udziału w Szlachetnej Paczce zaproponowali sami uczniowie, poniekąd pamiętając ubiegłoroczną akcję w klasie 8b, kierowaną przez Panią Elizę Jackowską-Boryc. W połowie listopada wybraliśmy rodzinę, której chcemy pomóc – samotnie mieszkającą staruszkę – Panią Anię z Lublina.

Cała klasa wspólnie upiekła pierniczki na szkolny kiermasz, który odbył się 29 listopada. Sprzedając je udało nam się zebrać ponad 1000 zł. Zebraną kwotę przeznaczyliśmy na najważniejszą potrzebę dla Pani Ani – opał. Resztę potrzeb podzieliliśmy między sobą. Wspomogli nas też nasi rodzice. I tak udało się skompletować całą paczkę.

W dniu 6 grudnia zapakowaliśmy prezenty. Delegacja klasowa wraz z wychowawcą i z pomocą rodziców wręczyła osobiście prezent Pani Ani. Pani Ania nie kryła wzruszenia, radości i wdzięczności, a my satysfakcji, że mogliśmy pomóc komuś naprawdę potrzebującemu.

Gorąco zachęcamy innych do dzielenia się i wzajemnego pomagania oraz wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Szlachetnej Paczki.

Świątecznie pozdrawiamy!
Uczniowie klasy 1C wraz z wychowawcą

Nasze certyfikaty: