Uczniowie MLO Paderewski na wakacyjnych warsztatach teatralnych

31 lipca 2023

Uczniowie Liceum Paderewski z grupy ToNiePrzejdzie 2.0 w lipcu 2023 r. wzięli udział w warsztatach, organizowanych przez Teatr Bagatela w Krakowie.

 

Czas warsztatów wypełniony był twórczym myśleniem oraz ćwiczeniami nad wymową, głosem i zachowaniem na scenie. Uczniowie przez tydzień pracowali pod okiem doświadczonych aktorów i pedagogów: Anna Branny, Piotra Urbaniaka, Małgorzaty Piskorz, Wojciecha Leonowicza i Dariusza Starczewskiego. Dla młodzieży była to nie tylko artystyczna przygoda, ale również okazja do rozwijania talentów i zdobycia ciekawych doświadczeń. Warsztaty odbyły się w ramach stałej współpracy z Teatrem Bagatelą – o poprzednim wyjeździe do Krakowa możesz przeczytać tu: Warsztaty Teatralne w Teatrze Bagatela.

W czasie wyjazdu grupa miała okazję zobaczyć swoich mistrzów w spektaklach: „Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits”, „Policja. Noc Zatracenia” oraz „Kotka na rozgrzanym blaszanym dachu”. Na tym ostatnim przedstawieniu uczestniczyli jednocześnie w scenicznym jubileuszu  Katarzyny Litwin i Pawła Sanakiewicza.

Licealiści zobaczyli również wystawy artystyczne w MOCAK-u: „Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska”, „Jesteście moi” z twórczością Jakuba J. Ziółkowskiego, „Hidźra – pomiędzy płciami” z twórczością Lukáša Houdka i wystawę stałą.

 

Współpraca: