Finał konkursu wiedzy o I. J. Paderewskim w Polskiej Szkole w Chicago [ZDJĘCIA, WIDEO]

5 listopada 2018

Adam Kalbarczyk i Ewa Kalbarczyk pojechali z wizytą do Polskiej Szkoły im. Ignacego Paderewskiego w Niles w USA. Dyrektor Paderewskiego przewodniczył komisji międzyszkolnego konkursu „Ignacy Jan Paderewski – mąż stanu” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Polska Szkoła w ChicagoNasze liceum objęło to wydarzenie patronatem i ufundowało dla zwycięzcy nagrodę główną.

Za nami finał konkursu „Ignacy Jan Paderewski – Mąż Stanu” w Polskiej Szkole w Chicago, a już 13 listopada wielki finał w Międzynarodowe Szkoły Paderewski.

10 naszych uczniów, którzy przeszli do ostatniego etapu, odpowie na pytania dotyczące patrona szkoły. Nagrodą główną jest tygodniowy wyjazd do Chicago.

Konkurs odbywa się po dwóch stronach oceanu. Posłuchajcie wywiadu z dyrektorem Adam Kalbarczyk oraz dyrektor Krystyną Sznajder ze Szkoły Paderewskiego w Chicago

 

W Chicago oraz w Lublinie trwa walka o tytuł mistrza wiedzy o Ignacym Paderewskim. W weekend w Polish Museum of America pojawią się najlepsi z najlepszych, a dziś s studio organizatorzy Międzyszkolnego Konkursu z okazji Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę dyrektor szkoły średniej im. Ignacego w Lublinie Adam Kalbarczyk oraz dyrektor Szkoły Paderewskiego w Chicago Krystyna Sznajder. Konkurs zatytułowany jest „Ignacy Jan Paderewski – Mąż Stanu”.Słuchajcie nas na fali WNWI 1080 am oraz w internecie DEON24.com

Opublikowany przez Radio Deon Chicago Czwartek, 1 listopada 2018

 

Zobaczcie galerię zdjęć z finału konkursu w Polskiej Szkole im. Ignacego Paderewskiego w Niles w USA.

Nasze certyfikaty: