Lekcja niemieckiego z udziałem native speakera z Monachium

22 maja 2020

Kilkunastu uczniów z klas I naszego liceum uczestniczyło podczas lekcji j. niemieckiego w spotkaniu online z Johannesem – studentem z Niemiec.

Wideokonferencja zorganizowana była dzięki współpracy naszej szkoły z Instytutem Goethego w Warszawie w ramach projektu Deutsch Plus.

Johannes jako „Aktywista Instytutu Goethego” spotkał się z młodzieżą polską i opowiadał o codziennym życiu w Monachium, studiowaniu, realizowaniu swoich pasji muzycznych i sportowych w tym mieście oraz własnych planach na przyszłość.

Przedstawił także bardzo ciekawą prezentację, przedstawiającą zdjęcia z miejsc, o których opowiadał. Uczniowie mieli możliwość aktywnego udziału w spotkaniu – dyskutowali i zadawali pytania. Na koniec była niespodzianka w postaci quizu, sprawdzającego jak wiele uczniowie zrozumieli z wypowiedzi Johannesa w języku niemieckim.

Taki rodzaj zajęć niesie za sobą wiele korzyści dla uczniów, gdyż mają możliwość zastosowania języka niemieckiego w praktyce, poszerzyć słownictwo i posłuchać native speakera z Monachium. Przy okazji nasza młodzież uzyskała istotne informacje o studiach i pracy w Niemczech.

Współpraca: