Paderewski dla Seniorów 2023 – zaproszenie do udziału

6 grudnia 2023

Ruszyła coroczna akcja „Paderewski dla Seniorów”, organizowana przez grupę Paderewski Community Service. Działamy już czwarty rok!

 

Seniorzy w domach opieki, z dala od rodziny, często samotni i chorzy, piszą listy do św. Mikołaja z prośbą o wymarzony prezent na święta. Najczęściej wskazywane potrzeby to: drobne kosmetyki, kubki, szczotka do włosów, kolorowanki, puzzle, książki, kredki, flamastry, poduszki, koce, druty, szydełka, włóczka, słodycze, słodycze dla diabetyków, kawa, herbata.

W tym roku Szkoły Paderewski zadeklarowały prezenty dla 50 pań i 50 panów z Domów Opieki Społecznej. Akcja trwa do 14 grudnia 2023 r.

 

Jak zostać PaderMikołajem?

  1. Zgłoś chęć przygotowania paczki: WYPEŁNIJ DEKLARACJĘ (formularz online).
  2. Przygotuj świąteczną paczkę oraz dołącz kartkę z życzeniami.
  3. Dostarcz gotowy prezent do strefy zrzutu do 14.12.2023 (czwartek).
  4. Poinformuj o dostarczeniu paczki: opiekun akcji Anna Wojciechowska – poprzez Managebac, Dziennik Elektroniczny lub mejlowo: a.wojciechowska@paderewski.lublin.pl

Strefy zrzutu

MSP Paderewski – budynek szkoły podstawowej, wejście główne (do godz. 18:00)
MLO Paderewski – budynek liceum, aula szkolna obok popiersia patrona (do godz. 18:30).

Jak przygotować paczkę?

Do paczki powinna być dołączona kartka z życzeniami (pisane ręcznie).

Najbardziej potrzebne produkty to: drobne kosmetyki (kremy, dezodoranty, żele pod prysznic, szampon, pianki/żele do golenia, maszynki jednorazowe), kubki, szczotka do włosów, kolorowanki, puzzle, książki, kredki, flamastry, poduszki, koce, druty, szydełka, włóczka, słodycze, słodycze dla diabetyków, kawa, herbata.

Ważne! Paczki powinny być włożone w papierową torebkę świąteczną. Prosimy nie pakować prezentów w ozdobny papier! Paczki zostaną zweryfikowane przez opiekunów akcji, żeby np. osoba z cukrzyca nie dostała produktów, w których składzie jest cukier.

Współpraca: