Realizacja projektów w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w Paderewskim

18 kwietnia 2024

W ostatnim tygodniu odbyły się spotkania uczniów realizujących projekty w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” ze społecznością szkolną.

 

5 kwietnia 2024 r. warsztatami dla klas 2 rozpoczęło się spotkanie dotyczące projektu „Samotni razem”. Autorkami są Aleksandra Lipka, Dominika Murdza, Kaja Rucińska i Konstancja Woźniak (uczennice klas 2 IB MYP). „Samotni razem” to projekt społeczny, który ma na celu zwiększenie świadomości na temat samotności, a także zmniejszenie zjawiska braku poczucia przynależności i wsparcia od innych. Jedną z akcji, zrealizowaną przez dziewczyny, był Festyn w Lublinie.

Trzy dni później uczennice realizujące projekt „Mental Senior” poprowadziły spotkania dla uczniów klas 1 i 3. Konstancja Cegłowska, Weronika Chimiuk, Laura Snyman, Alicja Opalińska (uczennice klas 3 IB DP) w swojej inicjatywie poruszają problem społeczny, jakim jest brak okazji do rozwoju i socjalizacji osób starszych. Wskazują one na słaby stan zdrowia psychicznego oraz kondycji umysłu senoirów, a także gorszą jakość i długość życia. W ramach projektu zorganizowały m.in. zbiórkę pieniędzy, które zostały przeznaczone na materiały dla Klubów Seniora w Wohyniu i Suchowoli.

Cykl zakończył  się spotkaniem 11 kwietnia 2024 r. z klasami 1 i 2. Poprowadzili go autorzy projektu „Młode Mózgi Sukcesu”: Anna Barczak, Aleksandra Czajkowska, Zuzanna Danielak, Przemysław Gumienniczek i Julia Zalewska (z klas as 2 i 3 IB). Z kolej ten projekt kierowany był głównie do ludzi młodych. Celem było zainspirowanie jak wykorzystać wiedzę o biznesie w praktyce i pokazanie, że otworzenie własnego biznesu nie jest takie straszne, jak się wydaje. Uczniowie przygotowali prezentacje, materiały szkoleniowe i podcast.

 

Współpraca: