Uroczyste wręczenie Dyplomów IB MYP

25 października 2022

21 października 2022 r. świętowaliśmy uroczyste wręczenie Dyplomów IB Middle Years Programme. Uroczystość odbyła się w obecności uczniów, ich rodziców oraz opiekunów Personal Project 2021/22.

 

Bohaterami wydarzenia byli uczniowie klas 3 b, c IB DP –  44 osoby. Każdy z nich w ostatnim roku realizacji programu IB MYP przygotował pracę dyplomową „Personal Project”, będącą kulminacją nauki w programie. Efektem pracy uczniów było wiele ciekawych projektów, a proces ich tworzenia był wartościowym doświadczeniem będącym doskonałym przygotowaniem do wymogów programu matury międzynarodowej IB DP.

Warto podkreślić, że 30 na 44 projektów osiągnęło najwyższe oceny w skali IB (1-7). Średnia ocen szkoły wyniosła 5,68 – jest to więc wyższa średnia od światowej o 1,44.

Na scenę zostało również zaproszonych dziesięciu uczniów klas 3 b,c, którzy podjęli się dodatkowego wyzwania i przystąpili do egzaminów IB MYP, będących oficjalnym potwierdzeniem ukończenia programu według standardów międzynarodowych. Na szczególną pochwałę zasługuje Weronika Lipiec z klasy 3b, która otrzymała przy tej okazji stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce.

 

 

 W swoim przemówieniu dyrektorka Agnieszka Bojczuk podziękowała absolwentom IB MYP za realizację ambitnego i wymagającego programu, podkreślając radość i dumę z ich osiągnięć. Każdy z uczniów otrzymał też drobny upominek przygotowany przez uczniów klas 2 IB MYP. Uroczystość zakończyła się wspomnieniem wystawy z „Personal Project” w formie video.

Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych sukcesów i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych planów!

 

Współpraca: