Wizyta partnerska w Danii – Erasmus+

22 października 2021

Nasi uczniowie uczestniczyli w wyjeździe projektowym ze szkołami z Hiszpanii, Litwy, Niemiec oraz Danii. 

Podczas wizyty w Danii w ramach programu Erasmus+ o tytule “Transdigital Education – Developing Key Competences through Holistic Learning and Teaching in the Digital Age,” która odbyła się w dniach 20 – 25 września 2021, uczniowie realizowali zadania z modułu 2 projektu: “Environmental Awareness & Engagement”. Oto relacja uczestników wyjazdu.

W wyjeździe projektowym uczestniczyły szkoły z Polski, Hiszpanii, Litwy, Niemiec oraz Danii. Zajęcia rozpoczęliśmy we wtorek debatą w międzynarodowych grupach na temat ochrony lokalnego środowiska w Danii. W środę zwiedzaliśmy ogrody botaniczne i rezerwat przyrodniczy. Uczestniczyliśmy także w wykładzie na temat ulepszania naturalnego środowiska. W czwartek mieliśmy za zadanie zbudować domki dla ptaków lub sadzić truskawki, co miało podnieść lokalną różnorodność gatunków zwierząt. W ostatni dzień zajęć przygotowywaliśmy w grupach broszury, a następnie je prezentowaliśmy. Na koniec odbyła się mała ceremonia podsumowująca naszą wizytę w Danii, gdzie dostaliśmy certyfikaty uczestnictwa w wymianie.

Wyjazd do Danii z pewnością zapamiętam na bardzo długo. Bardzo dobrze pracowało mi się z osobami z krajów partnerskich. Miałam też okazję zobaczyć jak wygląda życie kulturowe w Danii. Po zajęciach w szkole często chodziłam z osobami z innych krajów w różne ciekawe miejsca, np. na duńskie stare miasto, do restauracji, czy też do galerii. Poznałam dużo osób z różnych krajów i miałam okazję dowiedzieć się więcej o zwyczajach, czy też szkołach za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami powstałymi podczas wizyty.

  1. Decline of biodiversity
  2. Conservation brochure
  3. Rewilding
  4. Changes in view on nature

 

Współpraca: