Wystawa Personal Project IB MYP [GALERIA I WIDEO]

24 kwietnia 2023

Realizacja Personal Project (Projektu Własnego) jest istotnym i kulminacyjnym etapem nauki w programie IB MYP.  21 kwietnia 2023 r. w MLO Paderewski odbyła się wystawa Projektów Własnych, podsumowująca kilkumiesięczne działania uczniów z klas II programu międzynarodowego.

 

Wieloetapowy charakter Projektów pozwala na zastosowanie zdobytej wcześniej wiedzy oraz rozwinięcie różnych umiejętności, m.in. dociekania, krytycznego myślenia, organizacji pracy własnej. Dodatkową wartość nadaje dobre przygotowanie do realizacji programu matury międzynarodowej IB DP. Sama organizacja wystawy to nie tylko możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w programie IB MYP. To też wydarzenie, które wymaga od uczniów współpracy, kreatywności i komunikatywności.

Po zeszłorocznym sukcesie, wydarzenie ponownie przybrało formę targów edukacyjnych. Do obejrzenia wystawy zostali zaproszeni uczniowie młodszych klas Liceum oraz ze Szkoły Podstawowej Paderewski, nauczyciele, a także rodzice uczniów klas II.

Projekty miały różne formy: od podcastów, wideo, przez rękodzieło, aż po inicjatywy edukacyjne. Tematy nawiązywały przede wszystkim do zainteresowań uczniów i rozwijanych pasji. Autorzy projektów z zaangażowaniem opowiadali gościom o realizacji i prezentowali efekty swojej pracy. Z dumą prezentujemy wybrane projekty poniżej.

 

 

Współpraca: