dr Adam Kalbarczyk

a.kalbarczyk@paderewski.lublin.pl
  • dyrektor Liceum Paderewski
  • język polski, filozofia, etyka
  • opiekun koła olimpijskiego z filozofii

Motto: Jestem racjonalistą, ponieważ w racjonalizmie upatruję jedyną alternatywę wobec przemocy. K. Popper

Agnieszka Bojczuk

a.bojczuk@paderewski.lublin.pl
  • teoria wiedzy, wprowadzenie do programu IB DP
  • wicedyrektor Liceum Paderewski
  • koordynator Programu Dyplomowego Matury Międzynarodowej IB DP

Motto: Wiedza to władza. Ale niewiedza, niestety, nie oznacza jeszcze braku władzy. N. Bohr

Monika Mikołajczuk

m.mikolajczuk@paderewski.lublin.pl
  • język niemiecki

Motto: Myśl ludzka nie zna granic poza tymi, które sama wyznacza. Napoleon Hill

Cezary Potapczuk

Cezary Potapczuk

c.potapczuk@paderewski.lublin.pl
  • opiekun klubu radiowo-dziennikarskiego

Motto: Mówić dobrze może tylko ten, kto myśli rozumnie. Cyceron

Dorota Smędek

d.smedek@paderewski.lublin.pl
  • język polski
  • opiekun zajęć doskonalących z języka polskiego

Motto: O tym, kim jesteśmy, decyduje jakość naszych związków z innymi. W. Hryniewicz

Marzanna Rybka

m.rybka@paderewski.lublin.pl
  • wiedza o społeczeństwie
  • opiekun stowarzyszenia Amnesty International

Motto: Refren piosenki “Always look on the bright side of life”! (Zawsze patrz na jasną stronę życia).

Joanna Jawiczuk

j.jawiczuk@paderewski.lublin.pl
  • etyka

Motto: Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.Janusz Korczak

Natalia Matuszek

n.matuszek@paderewski.lublin.pl
  • teatr

Motto: Idee są ciekawe, ale ludzie – znacznie bardziej. Sarah Bakewell

Magdalena Deruś

m.derus@paderewski.lublin.pl
  • biologia

Monika Wiśniowska

m.wisniowska@paderewski.lublin.pl
  • język angielski

Motto: Wielu chciałoby być poławiaczami pereł, lecz tylko nieliczni nie boją się głębin. K. Prynda

Nasze certyfikaty: